Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUM 3600 W

Panel grzewczy, grzejnik na podczerwień RADIUM 3600W.
Bardzo estetyczne i najwyższej jakości wykonanie tego grzejnika na podczerwnień to jego wyznaczniki.
big_przem_34
big_przem_168
big_przem_28
big_przem_44
big_przem_57
big_994032_523695337723916_1165664483_n7
big_1471242_631215896901239_1386852777_n
big_dscn7480
big_dscn74871
Cena produktu
Cena brutto: 1700,00 zł
Cena netto: 1382,11 zł
Producent: Ogrzej.com.pl
Masz pytania?
Zadzwoń: 32 49 53 542
Szczegóły produktu

Jest to najbardziej ekonomiczny z możliwych systemów ogrzewania dużych kubatur w sposób wymagający utrzymania ciągłego komfortu cieplnego. Element grzejny to ceramiczna płyta, specjalnie wykończona jeśli chodzi o powierzchnię grzewczą. Ta specjalna technologia umożliwia osiągnięcie absolutnie wyjątkowych wartości, nieporównywalnych w zakresie pobranej mocy i oddania jej jako ciepła do pomieszczenia. Europejska i certyfikowana produkcja poparta 5-cio letnią gwarancją poprawnej pracy z możliwością przedłużenia.


Panel 900W


Nabywając panel grzewczy podczerwieni z serii RADIUM przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię porzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła. Dodatkowo długa fala podczerwona pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła). Najważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy". Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni - dzięki temu eliminujemy problem wilgoci. Warto wspomnieć, że panel grzewczy podczerwieni RADIUM 3600 pobiera jedynie 3,6 kWh i bezstratnie oddaje te 3600 W jako moc cieplną do pomieszczenia. Dobrze dobrany panel nie powinien włączyć się na dłużej niż 6 godzin sumarycznie w ciągu doby aby podczas mroźnych dni utrzymać korzystną temperaturę pokojową. Gdy panel nie pracuje, nagrzane mury oddają ciepło do pomieszczenia. Oczywiście dla większych pomieszczeń stosuje się kombinację kilku płyt grzewczych. W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt, celem doboru optymalnej ilości. W ten sposób temat taniego ogrzewania odejdzie w zapomnienie. Pozbędziemy się również dyskomfortu związanego z doglądaniem ogrzewania. Panele grzewcze są w pełni bezobsługowe, dzięki sterowaniu termostatami. Będziemy także całkowicie bezpieczni,gdyż panele ani nie spalają powietrza, ani nie emitują jakichkolwiek spalin.

Odczuwany przez nas komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzięki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.


GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI:

 • -brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku,
 • -zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia,
 • -brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji,
 • -działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików),
 • -długa żywotność,
 • -energooszczędność,
 • -brak kosztów konserwacji,
 • -brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów,
 • -odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi,
 • -odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji,
 • -łatwy montaż,
 • -oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność.

 

Energooszczędność

Uzyskiwana dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: 
- mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; 
- zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). 
Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%
.

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.Ze względu na konstrukcję wykonania jest to panel przeznaczony do instalacji sufitowych lub przysufitowych. Zalecana przez producenta minimalna wysokość montażu to 3 m przy czym w większości przypadków możemy instalować je również w niższych pomieszczeniach.
W przypadku wątpliwości z doborem odpowiedniej mocy panela prosimy o kontakt.
PRZED DALSZYM OPISEM PRAGNIEMY ZWRÓCIĆ PAŃSTWA UWAGĘ NA NIERZETELNE INFORMACJE PRZEDSTAWIANE W SIECI, DOTYCZĄCE MOCY PANELI W STOSUNKU DO OGRZANEJ POWIERZCHNI. ABY OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ MIAŁO WYMIAR EKONOMICZNY, ORAZ PRZYNIOSŁO PAŃSTWU PEŁNE ZADOWOLENIE, NALEŻY KALKULOWAĆ ZAPOTRZEBOWANIE MOCY GRZEWCZEJ DLA:
1. SYSTEMU GŁÓWNEGO OD 30 DO 35 WATÓW NA METR SZEŚCIENNY,
2. SYSTEMU POMOCNICZEGO OD 12 DO 15 WATÓW NA METR SZEŚCIENNY.
OCZYWIŚCIE, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU, CELEM PRZEDSTAWIENIA UCZCIWEJ I RZETELNEJ KALKULACJI DLA PAŃSTWA MIESZKAŃ, BIUR LUB DOMÓW

 

 

JAK OSZCZĘDZAMY Z PANELAMI GRZEWCZYMI PODCZERWIENI?

Pomiar kosztów ogrzewania w pomieszczeniu mieszkalnym - budownictwo z roku 2006, mieszkanie narożne na ostatnim piętrze, bezpośrednio pod dachem, kubatura pokoju 23 m3 zastosowany panel 700 W (30,4 W/m3)

zuzycie pradu
Koszt ogrzewania w miesiącu listopadzie wyniósł 7 PLN!!!
Zużycie prądu od dnia: 01.10.2011 do dni 20.02.2012 (dzień aktualizacji): 247 kWh
Koszt ogrzewanie od dnia: 01.10.2011 wynosi: 247 kWh x 0,6 PLN = 148 PLN (29 PLN/mies.) 
Bardzo ważne: najlepsze efekty oszczędności uzyskujemy kiedy stosujemy nadmiar mocy - wówczas mocniejsze panele szybciej uzyskują zadaną temperaturę i szybciej się wyłączają. Zakup paneli jest jednorazowy, a oszczędności uzyskujemy w horyzoncie całego życia.

Panele grzewcze

   
 Zapawniamy preferencyjne raty
Copyright © 2018 Eko Energia. Wszelkie prawa zastrzeżone.