Przezroczysty panel grzewczy PION ThermoGlass 1400W

Przezroczysty, ultra cienki, nowoczesny, nieprzeciętny, wykonany ze szkła hartowanego grzejnik na podczerwień, panel grzewczy Pion ThermoGlass 1400 W
big_32
big_26
big_radium_glass_57
big_radium_glass_85
big_radium_glass_95
big_radium_glass_108
Cena produktu
Cena brutto: 1949,00 zł
Cena netto: 1584,55 zł
Producent: Pion
Masz pytania?
Zadzwoń: 32 49 53 542
Szczegóły produktu
Unikalna technologia, oparta na transmisji ciepła poprzez nanowłókna węglowe oraz elegancki design - to dwa czynniki, dzięki którym panele grzewcze Pion ThermoGlass są produktem wyjątkowym i oryginalnym nie tylko na polskim, ale również światowym rynku. Panele grzewcze na podczerwień Pion ThermoGlass posiadają ponadstandardową pięcioletnią gwarancję a ich żywotność sięga kilkudziesięciu lat. Wysoka sprawność oraz ekonomiczna eksploatacja wynika z metody transmisji ciepła za pośrednictwem promieniowania podczerwonego.


Thermo Glass – szkło grzewcze warstwowe z nanowłóknami węglowymi.
pion thermoglass konstrukce
  1. Utwardzone szkło hartowane
  2. Warstwa "Thermo Glass Infra-red ceramic" 
  3. Warstwa grzewcza "Thermo Glass Nano Energy"
  4. Warstwa powietrza jako izolacja cieplna
  5. Warstwa odbijająca promienie podczerwone
  6. Utwardzone szkło hartowane
  7. Warstwa ochronna wzmacniająca odbijanie promieniowania podczerwonego
Unikalna warstwa grzewcza "Thermo Glass Nano Energy" złożona z nanowłókien węglowych, pod wpływem niewielkiej ilości energii podgrzewa się i razem z wyjątkową całkowicie przezroczystą warstwą ceramiczną "Thermo Glass Infra-red Ceramic" zapewnia powstanie długofalowego promieniowania podczerwonego.
Emisja długofalowego promieniowania podczerwonego jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem przemiany energii elektrycznej na ciepło. Promieniowanie podczerwone potrafi podgrzewać przedmioty dużo szybciej niż ciepło emitowane przez ogrzewanie CO, gazowe lub klasyczne ogrzewanie elektryczne. Do 80% promieniowania zostanie zaabsorbowane przez przedmioty w pomieszczeniu. Przy odpowiednim zaprojektowaniu systemu grzewczego na podczerwień, możemy maksymalnie obniżyć koszta ogrzewania (od 3-7 zł/m2 miesięcznie w zimowych miesiącach)Bardzo dobre wyniki osiągniemy uwzględniając zapotrzebowanie mocy pomieszczenia (na poziomie 30-35 W/m3), a zapotrzebowanie to pokryjemy stosując panele grzewcze o odpowiednich wartościach. Oczywiście służymy pomocą w przeliczaniu i doborze miejsc instalacji urządzeń.
 

Zasada ogrzewania za pomocą podczerwieni nie jest nowością. Prawdziwą innowacją jest dopiero połączenie kilku unikalnych właściwości grzejnika Pion ThermoGlass:
- Idealna długość fali 2–13 mikrometrów
Ten przedział długości fali dobrany jest do biologicznej budowy człowieka i jego odczuwania ciepła. Ludzkie ciało jest również źródłem promieniowania fali podczerwonych w tym zakresie długości. Ten sam zakres promieniowania ciepła znany jest od wieków z ogrzewania piecem kaflowym lub jeszcze wcześniej piecem glinianym.
 
pion spektrum
  

-Minimalna waga
Dzięki wyjątkowej konstrukcji i zastosowaniu nowoczesnych technologii, najmocniejszy grzejnik linii Pion ThermoGlass o mocy 1400 W waży tylko 9,7 kg (proszę porównać konkurencyjne grzejniki na podczerwień osiągają wagę nawet 30 kg!).

 
Parametry techniczne:

Pobór mocy 1400 W
Pobór prądu 6,0 A
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Stopień ochrony 54
Sygnalizacja pracy Ne
Wymiary 835 x 398 x 23 mm
Masa 9,7 kg
Powierzchnia ogrzewana* 20 m2 (dane orientacyjne)
Gwarancja 5 latInstalacja

Konstrukcja panelu na podczerwień Pion ThermoGlass umożliwia bardzo prostą instalację

Promienniki podczerwieni Pion ThermoGlass najlepiej jest umieścić pod sufitem albo na ścianie pomieszczenia (nie niżej niż 2,2 m). Temperatura strony grzewczej (dolnej) promiennika dochodzi do 180°C. Powoduje to równomierną emisję fali podczerwieni ogrzewając powierzchnie w otoczeniu, które poprzez akumulowanie ciepła ogrzewają powietrze wokół siebie. Konstrukcja uchwytu grzejnika umożliwia jego instalację na ścianę lub na suficie tak aby zapewniony był stały przepływ powietrza pomiędzy grzejnikiem i konstrukcją nośną. Pomimo tego, że płyta grzewcza grzejnika osiąga temperaturę 180°C, dzięki unikalnej izolacji cieplnej i specjalnej warstwie odbijającej promieniowanie podczerwone, temperatura tylnej strony grzejnika nie przekracza 50°C, dzięki czemu nośna konstrukcja jest chroniona przed przegrzaniem.

 Zapawniamy preferencyjne raty
Copyright © 2019 Eko Energia. Wszelkie prawa zastrzeżone.