Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUS+ 550 W

Panel grzewczy, grzejnik na podczerwień Radius+ 550W.
Bardzo estetyczne i najwyższej jakości wykonanie tego grzejnika na podczerwnień to jego wyznaczniki.
big_radius__15
big_1440940640radius__17
big_radius__14
big_radius__16
big_radius__199
big_radius__217
big_10641280_708657309227717_8341827250488422980_n
Cena produktu
Cena brutto: 640,00 zł
Cena netto: 520,33 zł
Producent: Ogrzej.com.pl
Masz pytania?
Zadzwoń: 32 49 53 542
Szczegóły produktu
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie ogrzewania podczerwienią stworzyliśmy panele, które są wydajniejsze i trwalsze, niż produkty konkurencji. Specjalnie wykonana powłoka o strukturze "skórki pomarańczy" zwiększa powierzchnię emitera ciepła, oraz kąt rozprowadzenia fali cieplnej po pomieszczeniu. Dodatkowo nasze panele osiągają temperaturę emisji ciepła w podczerwieni w krótszym czasie - co znacznie wpływa na koszty eksploatacji. Bardzo solidne materiały, użyte do konstrukcji paneli, zapewnią długoletnią i bezawaryjną pracę.

Nabywając panel grzewczy podczerwieni z serii Radius+ przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła. Dodatkowo długa fala podczerwona pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła). Najważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy". Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni - dzięki temu eliminujemy problem wilgoci. Warto wspomnieć, że panel grzewczy podczerwieni Radius+ 550 pobiera jedynie 0,55 kWh i bezstratnie oddaje te 550 W jako moc cieplną do pomieszczenia. Dobrze dobrany panel nie powinien włączyć się na dłużej niż 6 godzin sumarycznie w ciągu doby aby podczas mroźnych dni utrzymać korzystną temperaturę pokojową. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o wymiarach do 8 metrów kwadratowych. Gdy panel nie pracuje, nagrzane mury oddają ciepło do pomieszczenia.


http://www.ogrzej.com.pl/AUKCJE_ALLEGRO_ZDJECIA/ogrzej/rozklad%20ciepla.jpg

 
Odczuwany  przez nas komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzięki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.

GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI:

 • -brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku,
 • -zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia,
 • -brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji,
 • -działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików),
 • -długa żywotność,
 • -energooszczędność,
 • -brak kosztów konserwacji,
 • -brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów,
 • -odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi,
 • -odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji,
 • -łatwy montaż,
 • -oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność.

 

Energooszczędność

Uzyskiwana dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: 
- mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; 
- zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). 
Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%
.

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.Dane techniczne
Model: Radius+
Moc:
550 W
Produkcja: POLSKA
Wymiary: 90 cm x 60 cm x 3 cm
Waga: 8 kg
Zasilanie: 230 V
Stopień ochrony: IP23
Kolory: biały - możliwość samodzielnej zmiany barwy
Powierzchnia: stal
Ramka: bezramowy
W zestawie: przewód elektryczny 3m zakończony wtyczką
Miejsce montażu: ściana lub sufit
Gwarancja: 10 lat
 
 Zapawniamy preferencyjne raty
Copyright © 2019 Eko Energia. Wszelkie prawa zastrzeżone.